..in vestul Mongoliei omul vaneaza lupi...cu ce?cu ajutorul vulturilor aurii...de remarcat...uimitoare intelegere intre oameni si vulturi.
..cat despre vulturi...ce pot sa zic..sunt uimit...cat curaj..agilitate..mie imi par foarte reci..fara sentimente..si ataca lupul fara nicio ezitare..
am zis sa nu pun filmuletzul..dar m-am uitat pana la capat si m-am enervat pe gras
mananca dracu mai putin penalule...fa sport..fa miscare..nu vezi k ai cazut k o balega acolo..:|
dupa cum il vad k ofteaza din gesturi..probabil k se gandeste k nu o sa mai iasa in viata lui de acolo....GATA VIATA PTR EL...
surprinzatoarea aparitie a fost filmata marti, la Moscova. In scurt timp a facut turul internetului si a starnit reactii diverse.
-Unii ar baga mana in foc ca este doar un bang sonic. Asta desi este traiectoria verticala nu seamana deloc cu cea de zbor a unui avion supersonic, in timp ce multe alte voci se jura ca aduce a gaura neagra, asa cum, zic unii, s-ar putea forma in urma experimentului de la Geneva.
Cele mai apocaliptice scenarii spun ca ar fi chiar poarta spre iad. Cine stie, poate de cealalta parte a inelului luminos astepta insusi Cerber, cainele mitologic cu trei capete
..eu zic k e un fenomen pur natural...deseori dupa furtuna sau inainte.. norii iau forme care ii baga in priza imediat pe SUPERSTITIOSI..




















